INCI Beauty - aplikace pro hodnocení kosmetických produktů

INCI Beauty - aplikace pro hodnocení kosmetických produktů

Máte problematickou pleť a bojíte se vyzkoušet nový produkt?

Mnoho z vás asi nejednou váhalo, zdali je možné se na recenze kosmetiky na diskuzních fórech stoprocentně spolehnout. Některé z nich mohou být napsané konkurencí, jiné mohou naopak záměrně (a nezaslouženě) vychvalovat své vlastní produkty, další mohou být z různých důvodů výrazně zkreslené.

Pokud jde o aplikaci INCI Beauty, máte vždy jistotu, že známku udělenou danému výrobku nemůže výrobce (ani kdokoliv jiný) přímo ani nepřímo nijak ovlivnit. INCI Beauty je francouzská aplikace, která je zcela nezávislá.

Ve světě standardně vyráběné kosmetiky existuje kolem 15000 různých chemikálií a mnoho z nich je značně kontroverzních. V lepším případě mohou způsobit dočasné podráždění pleti, v horším přivodit zdravotní problémy.

INCI Beauty je nejkomplexnější aplikace na trhu, která pomáhá spotřebitelům podrobně rozluštit obsah kosmetiky a oznámkovat každou z přísad z hlediska rizikovosti pro pleť. Na základě kompletního hodnocení poté udělí danému produktu známku od 0 do 20. Značka biokosmetiky Dermatherm se může pochlubit vysokými známkami u všech produktů: Nejnižší známkou je 18,3 a několik přípravků se může pyšnit plným počtem získaných bodů.

Pokud váháte, stáhněte si aplikaci a ověřte si bezpečnost jednotlivých přísad pro všechny formy problematické pleti.

INCI Beauty pro Android - klikněte zde

INCI Beauty pro Apple - klikněte zde


Čištění mastné pleti a jak se zbavit černých teček na nose

Čištění mastné pleti a jak se zbavit černých teček na nose

Co na černé tečky a jak na čištění pórů? Zvětšené, ucpané a hluboce zanesené póry trápí mnoho lidí. Některé druhy olejů (např. kokosový nebo lněný) používané v kosmetice totiž vyloženě póry ucpávají. Tyto nežádoucí přísady však v řadě Dermatherm pro smíšenou a mastnou pleť nenajdete. Díky aplikaci INCI Beauty (odkaz), ve které lze ověřit složení

Co je atopický ekzém a jak se projevuje?

Co je atopický ekzém a jak se projevuje?

Atopický ekzém je kožní zánět, většinou alergického původu, neboli reakce organizmu na dráždivý podnět. Postihuje děti i dospělé. Jeho projevem je kožní vyrážka, obvykle červená, kůže bývá velmi suchá, nepříjemně svědí, často je rozpraskaná, někdy i mokvající.

Zánětlivá ložiska se nejčastěji objevují na loktechzápěstíkrkupod kolenynártech a na obličeji. Zejména v počáteční fázi ekzém velmi svědí a nutí ke škrábání. To pak často vede k poškození kůže a případnému zanesení infekce. Po odeznění zánětu se odumřelé vrstvy buněk šupinovitě olupují. Příčina potíží s ekzémem má často pozadí v autoimunitě. 

Přípravky na problematickou pleť (atopický ekzém) viz níže:

https://www.dermathermbio.cz/p/zklidnujici-cistici-gel-na-velmi-citlivou-plet-150-ml

https://www.dermathermbio.cz/p/zklidnujici-hydratacni-krem-proti-zarudnuti-pleti-50-ml


Lupénka a její léčba

Lupénka a její léčba

Lupénka je chronické kožní onemocnění. Jinak se jí také říká psoriáza – od slova „psora“ neboli odlupování, škrábání. Částečně patří ke geneticky dědičným chorobám.

Projevuje se viditelnou poruchou kůže, která se nedá zcela vyléčit.

Lupénka se stává civilizační chorobou. Odlupování pokožky je sedmkrát rychlejší než u zdravé pokožky. Objevuje se mezi desátým a třicátým rokem života, ale může začít kdykoliv.

Kůže je červená. Ložiska jsou ohraničená se šupinkami kůže. Některé formy lupénky jsou až hnisavé a bolestivé s odlišnými místy výskytu. Příčina vzniku není zcela jasná. Vytvoří se kožní zánět, kožní buňky se rychle zmnoží, rostou a nedokonale rohovějí. Silným faktorem bývají podněty jako stres, alkohol, nízké teploty, spálení sluncem, suchý vzduch a poraněná kůže.

Pacientům jsou podávány léky i kožní mastičky. Důležitá je i prevence. Doporučuje se dodržovat zdravý životní styl, zajistit správnou vlhkost vzduchu a dostatečný příjem tekutin. V každém případě by měl každý pacient dodržovat šetrnou hygienu a používat správné kosmetické přípravky.


Akné: Potrápit může i v dospělosti

Akné: Potrápit může i v dospělosti

Až 85 % mladých lidí do 25 trápí akné. Nevzhledné pupínky ale mohou potrápit i dospělé. Akné ja zánětlivý proces, který probíhá v ucpaném vývodu mazové žlázky.

Nejznámější bakterií, která způsobuje akné je Propionibacterium acnes. Na přítomnost cizího návštěvníka reaguje imunitní systém zánětlivou reakcí – bolavým, zarudlým a hnisavým uhříkem.

Hlavními důvody pro tvorbu akné jsou: hormonální nestabilita, špatná výživa a nesprávná péče o pleť. Zarudlá pleť trápí nejen dospívající mládež, ale setkávají se s ním i dospělé ženy v průběhu menstruačního cyklu i v těhotenství, kdy dochází k hormonálním výkyvům.

Vhodnou prevencí je dostatečná péče o pleť – ideálně dvakrát denně. Do svého jídelníčku zařaďte jídlo bohaté na zinek a jód. Chybět by neměly luštěniny, ryby a zelenina. Naopak vynechejte konzumaci alkoholu, mastných jídel a přemíru cukrů. Velkým nepřítelem zdravé pleti je i stres, který způsobuje nadměrnou produkci kožního mazu.

https://www.dermathermbio.cz/p/cistici-gel-na-normalni-a-suchou-plet-150-ml

https://www.dermathermbio.cz/p/micelarni-odlicovaci-voda-na-normalni-a-suchou-plet-150-ml

https://www.dermathermbio.cz/p/intenzivni-hydratacni-krem-na-suchou-plet-50-ml

https://www.dermathermbio.cz/p/hydratacni-serum-na-ocni-okoli-15-ml

https://www.dermathermbio.cz/p/pletova-hydratacni-maska-50-ml